Zobacz jak bardz ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków dla naszej skóry

Większość z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem skóry. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy bardzo istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy zastanawiać się jaki powinniśmy dobrać puder na wieczorowe wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, ażeby wybrany kosmetyk utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Nadto, pożądane jest, żeby nasza skóra w blasku reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy wybierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dobrze kryjące wszelkie niedoskonałości, a także matujące. Jeśli jeszcze, będziemy potrzebowały osiągnąć rezultat nieskazitelnej cery, wówczas warto zastosować puder sypki, który w wspaniały sposób spowoduje, iż skóra będzie matowa i tym samym idealnie gładka.

Drugą taką kłopotliwą sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Stąd, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, dobierać lekki podkład o niezwykle płynnej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, aby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych uwag. Wiemy dobrze, że dobór odpowiedniego podkładu jest bardzo skomplikowany.

Większość z nas wybierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najlepiej jest dobrać podkład do typu skóry. Przykładem może być cera tłusta, do jakiej należy zastosować podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład miał dobrą konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo rzadki ani także za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, gdyż te wyróżniki są kwestią indywidualną. Zachęcamy do profesjonalnego ocenienia rodzaju cery, bowiem z pewnością usprawni to wybór wszelkich stosowanych kosmetyków.

Dodaj komentarz